صفحه نخست اعضای رسمی اعضای حقوقی همایش ها عضویت ثبت نام تماس با ما   http://archive.isnm.ir/templates/nw-nano/english.png
 
     

پیوندها

Nanomedicine Research Journal

معرفی کتاب

 NMNS 2017

ماسک تنفسی

ISNN

دعوت به همکاری

کتابخانه مجازی انجمن

ISNM

 

عناوین اخبار

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

اولین جلسه کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو در سال جدید روز چهارشنبه مورخ 26ام اردیبهشت سال 1397 با حضور آقای دکتر رضایت ریاست کمیته، خانم دکتر حقگو جهرمی دبیر کمیته و اعضای کمیته در محل ستاد توسعه فناوری نانو برگزار گردید. 

در ابتدای جلسه ریاست کمیته ضمن خیر مقدم به اعضای جدید، توضیحاتی در خصوص روند رو به رشد علم و فناوری نانو در کشور ارایه دادند. و ضمن اشاره به تعداد شرکت های فعال داخلی و تنوع محصولات آنها، نظارت بر این محصولات را برای توسعه پایدار این حوزه حائز اهمیت دانستند. ایشان همچنین به جنبه های نظارتی و حمایتی کمیته در تعامل نزدیک با ادارات کل سازمان غذا و دارو و ستاد توسعه فناوری نانو اشاره کردند. 

در ادامه خانم دکتر اربابی دبیر سابق و عضو کمیته تاریخچه شکل گیری و روند توسعه فعالیت های این کمیته طی ده سال گذشته را شرح دادند. همچنین روند اخذ مجوز محصولات سلامت محور مبتنی بر فناوری نانو، وظایف و عملکرد کمیته نیز توضیح داده شد. ایشان در ادامه محصولات ارجاعی به کمیته و محصولاتی که تاکنون موفق به کسب موافقت از این کمیته شده اند را ارائه نمودند. 

در ادامه جلسه موضوعاتی نظیر تسریع در روند بررسی پرونده های ارجاعی و اصلاحات دستورالعمل اجرایی کمیته فناوری نانو سازمان غذا و دارو مورد بحث و جمع بندی قرار گرفت.

در پایان جلسه از زحمات خانم دکتر اربابی بعنوان دبیر کمیته با سابقه ده سال همکاری قدردانی شد و از سوی رئیس کمیته ادامه همکاری ایشان علاوه بر عضویت در کمیته، بصورت حضور فعال در کارگروه های تخصصی اعلام گردید. 

منبع: http://www.nanohealth.ir/pages/news_view.php?site=1&lang=1&id=369

 

 

 

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

به گزارش روابط عمومی دانشکده فناوری های نوین پزشکی،  در این مراسم که روز چهارشنبه 16 اسفند 96 در تالار ابن سینا در دانشکده پزشکی برگزار شد، ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عیسی‌زاده، مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

رباط­ ها در مقیاس نانومتریک پتانسیل بسیار خوبی برای استفاده در سامانه­ های دارورسانی هوشمند و تحریک جهت فعالسازهای مولکولی را دارند. نتایج یکی از این پژوهش­ ها به صورت مطالعه کامل اخیرا به شناسه nature.com/articles/doi:10.1038/nbt.4071 در مجله Nature Biotechnology منتشر گردیده است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

احتراما به استحضار میرساند مراسم تجلیل از خدمات ارزنده و ماندگار استاد فرهیخته جناب آقای دکتر سید مهدی رضایت در حوزه های مختلف علم و فناوری بویژه نقش بی بدیل ایشان در معرفی و توسعه فناوری نانو به خصوص در حوزه نانوپزشکی در دانشگاه برگزار می شود.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

ضایعات نخاعی بدون شک یکی از شدیدترین آسیب‌های ایجاد شده از حوادث است. رایجترین فرایندهای ثانویه مرتبط با آسیب اولیه، تولید بیش از حد گونه‌های فعال اکسیژن (ROS) و التهاب هستند که نهایتا سبب ایجاد فشار روی نخاع آسیب دیده و نهایتا مرگ سلول‌های عصبی می‌شوند. رساندن آنزیم سوپراکسید دیسموتاز (SOD1) به عنوان یک آنزیم قدرتمند بر علیه ROS، به محل ضایعه می‌تواند سبب کاهش استرس‌های اکسیداتیو و نهایتا کاهش آسیب به بافت ‌شود.